Jak dojechać do Grecji?

Wakacje w Grecji z dojazdem własnym, to doskonały pomysł na spędzenie wielu niezapomnianych chwil. W odpowiedzi na pytanie o to, jak dojechać do Grecji wymienić należy kilka krajów. Poruszając się w kierunku południowym od centrum Europy koniecznym jest przejechanie Słowacji, Węgier, Jugosławii i Macedonii. Można jechać także bardziej na wschód, przez terytorium Ukrainy, Rumunii i Bułgarii. Ze względu na stan dróg i obowiązujące przepisy zdecydowanie lepiej prezentuje się pierwszy wariant dojazdu.

Grecja samochodem to idealna opcja dla kilku osób. Można wtedy nieco zredukować koszty podroży. Są one dość wysokie ponieważ Grecja leży na samym południowym krańcu Europy i dotarcie tam wiąże się z koniecznością przebycia naprawdę długiej drogi.

Poruszając się w kierunku Grecji warto korzystać z autostrad. Są płatne, ale w bardzo dobrym stanie. Dzięki temu podróżuje się szybko i w miarę bezproblemowo. Korzystanie z lokalnych połączeń w Jugosławii, czy Macedonii może przysporzyć sporo problemów. Choć ludzie są tam przyjaźni i chętni do pomocy, zwykle zgubienie drogi wiąże się z koniecznością przejechania wielu nadprogramowych kilometrów.

Po samej Grecji łatwo poruszać się samochodem. Połączenia pomiędzy większymi miastami są dobre i dobrze oznaczone. W najpopularniejszych miastach zwykle panuje duży ruch. Warto w takich przypadkach korzystać z parkingów, zwiedzać zaś poruszając się piechotą lub korzystając z dostępnych środków komunikacji miejskiej.

Zanim wybierzemy się do Grecji samochodem i zrealizujemy pobyt na jednej z tamtejszych wysp, warto dowiedzieć się więcej na temat połączeń promowych i ich obowiązujących cen. To może bardzo ułatwić późniejszą podróż, choć dostępne połączenia są zwykle bardzo dobrze przemyślane właśnie ze względu na przybywających tu turystów.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS